Dans/ Bale Bölümü ( Lise )

Dans/ Bale Bölümü ( Lise ) Popüler

 
5.0 (1)
2354   0   1   0   0   0
Yorum Yap

Kurs Bilgileri ve Ücret

Yaş Grubu
  • Genç
  • Çocuk
Seviye
Tüm Seviyeler
Kontenjan
24
Kurs Ücreti
ücret bilgisi sorulacak
Sertifika
Var
Sertifikanın Tanımı
Diploma
Kurs Süresi
4 Yıl
Kurs Günleri
  • Pazartesi
  • Salı
  • Çarşamba
  • Perşembe
  • Cuma

Kursun Verildiği Yer

Şehir
İlçe

Bale - Dans Bölümü Pera Güzel Sanatlar Lisesinin 4 yıllık dans ve bale alanlarında çeşitli eğitimler verdiği bölümdür.

DANS - BALE BÖLÜMÜ HAKKINDA


BALE/DANS EĞİTİM PROGRAMINDA; Lise'deki kültür derslerine ilave olarak, Klasik Bale, Dans, Müzik (Solfej - Piyano), Ritmik Jimnastik, Tarihi Danslar, Türk Halk Dansları, Karakter Danslar, Eskrim, Pandomim, Modern Danslar, Bale Tarihi gibi dersler verilir.

Dersler profesyonel atölye ortamında yapılır. Klasik Bale ve Dans sanatı yolu ile öğrenciye kendini ifade edebilme becerisi kazandırılır. Grup çalışması yöntemiyle öğrencilerin kişisel yaratıcılıkları geliştirilir.

Okul içi önemli günlerde bale resitallerinden gösteriler hazırlanır ve sahne sunumu yapılır. Okul dışı ve okul içinde, sanatçı pedagoglarla workshop'lar, konusunda uzman sanatçılarla söyleşiler, konferanslar ve seminerleryapılır. Okuldaki diğer bölümlerle (Müzik, Resim, Tiyatro) ortak projeler yürütülür. Yurt dışı eğitim projelerine, okullar arası ortak çalışmalara, yarışmalara, yurt dışı dans festivallerine ve workshop'lara katılım için şartlar oluşturulur.

Bu bölümü okuyan öğrencilerin üniversite seçenekleri arasında; Modern Dans, Halk Dansları gibi eğitim hayatlarını akademik düzeye taşıyacak bir çok alternatif bulunmaktadır.

** Bu bölüme yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapılmaktadır. Yetenek sınavı müziksel işitme ve fiziksel olarak uygunluk şeklinde yapılmaktadır.


PERA DANS - BALE BÖLÜMÜNE KAYIT BİLGİLERİ VE BAŞVURU KOŞULLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Resimler

Dans/ Bale Bölümü ( Lise )

Üye yorumları

1 yorum

Oy 
 
5.0  (1)
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun
Oy 
 
5.0

Çocuklar için güzel...

Pera sanat denince akla gelen sağlam eğitim kurumlarından biridir. Baleye gelirsek bale çocuklar için gerçekten çok yararlı ve onlarca gereksiz bilgiden daha yeğlenmesi gereken bir olgu.

Bu yorumu yararlı buldunuz mu?