Oyunculuk Paketi Popüler

 
0.0 (0)
2776   0   1   0   0   1
Yorum Yap

Kurs Bilgileri ve Ücret

Yaş Grubu
Tüm Yaş Grupları
Seviye
Tüm Seviyeler
Kurs Ücreti
girilmemiş. sorunuz
Sertifika
Var
Sertifikanın Tanımı
Programı 9 ay (3 x 3 ay) takip edenler TESTEV sertifikası almaya hak kazanır.
Kurs Süresi
3 Ay
Kurs Günleri
  • Cuma
  • Cumartesi
Cuma
  • 19:00
  • 21:00
Cumartesi
  • 10:00
  • 13:00
  • 14:00
  • 16:00

Kursun Verildiği Yer

Şehir
İlçe

TESTEV Bu programla oyunculuk eğitimi almak isteyenlere yönelik bir kurs vermektedir.

TESTEV Bu programla oyunculuk eğitimi almak isteyenlere yönelik bir kurs vermektedir. Bu kurs Oyunculuk, Tiyatro Felsefesi ve Sahne Bilgisi eğitimlerinden oluşur. Bir paket program 3 aylık dönemi kapsar.


Oyun ve Oynamak insanı var eden en eski etkinliklerden biridir. Oyundan ritüele ritüelden mithosa ve üçünün kesişmesinden tiyatro sanatına evrilen yolculukta tiyatronun hiç eskimeyen iki temel öğesi ise Oyuncu ve Seyirci’dir. Başlangıçta taklit-dans-müzikle iç içe geçmiş, doğaçlama ve sezgisel gelişen Oyunculuk zamanla biçimlenmiş, belli sistem ve metodların uygulanmasıyla bir disiplin haline gelmiştir. 19. Yüzyıldan başlayarak günümüze uzanan süreçte Stanislavski’den başlayarak Meyerhold, Tayrov, Vakthangov, Reinhardt, Brecht, Artaud, Grotowski, Strasberg, Spolin, Brook, Adler, Morris ve Boal gibi pek çok tiyatro uzmanının denetiminde farklı arayış ve yöntemlerle günümüze kadar gelmiştir.

Konvansiyonel Tiyatro’nun yetmediği Batı Tarzı Tiyatro oyuncusu yeni düşünce ve estetiklerin ışığında Doğaçlama Tiyatro, Fiziksel Tiyatro ve Performans sanatına yönelmekte, ancak hep “İnandırmak” ya da “Yadırgatmak” arasında gidip gelmektedir. Bütün bu arayış ve yöneliş sürecinde dahi esas olan Oyuncu’nun temel amacı beden ve zeka gibi iki asal anlatım aracını geliştirmek olmuştur. Oyunculuk zeka, akıl ve kuşkusuz duyguyla bedenin iç içe geçtiği bir yolculuktur. Bu yolculukta gözlem, dikkat, konsantrasyon, yaratıcılık, inandırıcılık, organizasyon, koordinasyon, gelişmiş ve denetimli beden dili, sözel dil kullanımı, ritm, dans gibi unsurların birer ifade aracı olarak geliştirilmesi ve bu unsurların oyun alanında bilinçli kullanımı esastır. Oyunculuk eğitiminde sözü edilen bütün bu unsurları geliştirmeye yönelik bir program izlenecektir. Güzel bir duruş, denetimli beden ve dil kullanımı, yaratıcı zeka, duyarlılık, düş gücü, organizasyon ve koordinasyon yalnızca meslek olarak oyunculuğu tercih edecek bireyler için değil, sıradan bir birey için de gerekli özelliklerdendir.

Fiziksel Cesaret (Bedeni Tanıma ve Geliştirme), Toplumsal Cesaret (Biz içinde Ben Olabilme), Moral Cesaret’in (Bir Başkasını Anlama ve Empati) kesiştiği yerde ancak Yaratma Cesareti’nden söz edilebilir. Gelişmiş ve denetimli bir beden, biz içinde bir ben ve bir başkasını (rol ya da gerçek) tanıma ve anlama!… İşte oyunculuk programımızın alt yapısını oluşturan temel içerik.


Resimler

Oyunculuk Paketi

Üye yorumları

Bu firma/kurs için kimse yorum yapmamış.
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun