Akademisyen ve Ressamlardan Resim Kursu Popüler

 
0.0 (0)
2265   0   1   0   0   0
Yorum Yap

Kurs Bilgileri ve Ücret

Yaş Grubu
Tüm Yaş Grupları
Seviye
Tüm Seviyeler
Kontenjan
bilgi girilmemiş
Kurs Ücreti
ücret girilmemiş
Eğitmenler
Eğitmen bilgileri kurumun hakkımızda kısmındadır.

Kursun Verildiği Yer

Şehir
İlçe

Marmara Sanat Resim Atölyesi bünyesindeki eğitim kadrosu fark yaratmış akademisyen ve ressamlardan oluşturulmuştur. Marmara Sanat Resim Atölyesi; “Hobi” amaçlı ve “Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık” olarak eğitim verilmektedir.

Resim konusunda özgün atölye çalışmaları barındıran, hoş ve kaliteli bir zaman geçirebilmeniz amacıyla klasik sanat atölyelerinden çok farklı bir bakış açısıyla hazırlanmıştır.

Atölyede  katılımcıların  isteğine göre seviye ve beklentisine göre bir ön mulakat yapılmakta ve sonuca göre program sunulmaktadır. Bunun yanısıra resim çalışmaları için uygun ortam bulamayanlara atölye hizmeti de sunmaktayız. Atölyede  farklı branşlarda haftaiçi sabah veöğleden sonra düzenlenen eğitim çalışmalarının yanısıra; çalışanlar için haftasonu ve haftaiçi akşam programları da düzenlenmektedir.

Güzel sanatlara hazırlık programımız, Güzel Sanatlar Fakültelerinin; Resim, Heykel, Grafik, İç Mimarlık, Endüstriyel Tasarım, İletişim Tasarımı- Sahne Dekorasyonu, Kostüm Tasarımı, Fotoğraf ve Video bölümlerinde öğrenim görebilmek için gerekli olan yetenek sınavlarına yönelik eğitim ve genel kültür bilgisi kapsamında verilmektedir. Yetenek sınavlarında öğrencilerin çizim ve sanatsal yaratıcı yeteneklerinin yanı sıra, girmek istedikleri bölüme ait teknik ve genel kültür bilgileride ölçülmektedir.

Dersler:

-TEMEL EĞİTİM :Seviye tespit sınavı- Malzeme bilgisi/-Çizgi çalışması,  Işık~Gölge- Açık koyu hakkında genel bilgi- Işığın kaynağı
-HACİM ÇALIŞMALARI: Kübik/-Silindirik/-Küresel-Prizmatik-Konik
-RENK BİLGİSİ: Renk grupları-Renk uyumları- Renklerin psikolojik etkileri- Suluboya tekniği
-PERSPEKTİF :Resimdeki önemi- Perspektifin çeşitleri- Perspektifin İlkeleri
-DOKU :Doku çeşitleri- Mat yüzeyli objeler- Cam objeler- metal objeler
-OBJE ÇALIŞMALARI:Canlı objeler/-Cansız objeler
-SERBEST EL PERSPEKTİFİ : Mekan çizimi
-KARA KALEM FİGÜR ÇALIŞMASI :Ayakta figür- Oturan figür- Hareketli figür

Eğitim  programlarının sonunda katılımcıların talebi doğrultusunda, yıl sonu karma sergisi düzenlenerek, çalışmalar sanatseverlerle paylaşılmaktadır.


Resimler

Akademisyen ve Ressamlardan Resim Kursu

Üye yorumları

Bu firma/kurs için kimse yorum yapmamış.
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun