Resim Bölümü ( Lise ) Popüler

 
0.0 (0)
1972   0   1   0   0   0
Yorum Yap

Kurs Bilgileri ve Ücret

Yaş Grubu
  • Genç
  • Çocuk
Seviye
Tüm Seviyeler
Kontenjan
24
Kurs Ücreti
okulu arayınız.
Sertifika
Var
Sertifikanın Tanımı
Diploma
Kurs Süresi
4 Yıl
Kurs Günleri
  • Pazartesi
  • Salı
  • Çarşamba
  • Perşembe
  • Cuma

Kursun Verildiği Yer

Şehir
İlçe

Pera Resim Bölümü kültür derslerine ilave olarak, Desen, Temel Sanat, Desen Atölye, Heykel Atölye, Grafik Atölye ve SanatTarihi derslerinin verildiği 4 yıllık bölümdür.

Pera Resim Bölümü Hakkında


Öğrencilerimiz 4 yıl boyunca alanlarında uzman öğretmenlerle hem akademik bir eğitim görmekte hem de yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak pek çok aktiviteye katılmaktadırlar.

Okul atölyelerinin yanı sıra dış mekan çalışmaları da yapan öğrencilerimiz başta İstanbul Arkeoloji müzesi olmak üzere İstanbul'un önemli tarihi mekanlarında çalışma yapma şansına sahiptir.

Okul içinde ve dışında çeşitli sergilere, yarışma ve festivallere katılan öğrenciler sene sonunda profesyonel sanat ortamı için organize edilmiş Pera Sanat Galerisinde çalışmalarını halka açık olarak sergileyebilmektedirler. Ayrıca Pera Sanat Galerisinde her ay açılan resim sergilerini izleme ve ressamları ile tanışıp konuşma fırsatı bulan öğrenciler yıl içinde de pek çok workshop ve seminere katılmaktadırlar.

Mezun öğrenciler yurt içinde ve yurt dışında pek çok üniversiteye yerleşme imkanı bulmaktadır. Resim bölümü akademilerde iç mimariden, moda tasarımına, grafik tasarımdan Endüstriyel Tasarıma ve resim öğretmenliğine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.


2003 yılında ilk kez gerçekleştirdiğimiz Leonardo da Vinci Eğitim projesi sayesinde öğrenciler 3 haftalık bir eğitim programına katılarak İtalya Floransa'ya gitmiş, hem resim eğitimi almış hem de farklı bir kültürü tanıma şansı elde etmişlerdir. Öğretmenleri eşliğinde katıldıkları bu eğitim programı öğrencilerin resim sanatının Avrupa boyutuyla tanışmasını sağlamıştır. Bu projenin başarı ile sonuçlanması neticesinde Özel Pera Güzel Sanatlar ve Lisesi 3 haftalık İtalya eğitim ve kültür programının her yıl tekrarlamaktadır. **Bu bölüme yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapılmaktadır. Yetenek sınavı çizim ve fiziksel olarak uygunluk şeklinde yapılmaktadır.


PERA RESİM BÖLÜMÜNE KAYIT BİLGİLERİ VE BAŞVURU KOŞULLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


Resimler

Resim Bölümü ( Lise )

Üye yorumları

Bu firma/kurs için kimse yorum yapmamış.
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun