Temel İşaret Dili Sertifika Programı

Temel İşaret Dili Sertifika Programı Popüler

 
0.0 (0)
2213   0   1   0   0   0
Yorum Yap

Kurs Bilgileri ve Ücret

Yaş Grubu
Tüm Yaş Grupları
Seviye
Tüm Seviyeler
Sertifika
Var

Kursun Verildiği Yer

Şehir
İlçe

Ekol Drama Sanat Evinin kendini geliştirmek isteyen ve iletişim engelli kişilerle daha iyi iletişim kurmak isteyenlere verdiği sertifikalı eğitim kurslarıdır.

İşaret dili, işitme engelli kişilerin birbirleriyle iletişim kurabilmeleri için el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir.İşitme engellilerin, sürekli dile getirdiği sorunlardan erişilebilirlik, istihdam, eğitim, sağlık, kişi olmak gibi talepleri, engelli olduklarından kaynaklanan bir sorun değil, insan olmalarından kaynaklanan haklı ve yapılması gereken isteklerdir.

Bu isteklerin içinde işitme engelli bireylerin de sorunsuz anlaşılabilmesi ve yaşamlarının kolaylaşması için işaret dilini bilen bireylerle iletişim sağlayabilmeleri isteği yer alır.

Ülkemizde İşaret Dili’ne olan sempatinin giderek arttığını da düşünürsek; çalıştığı kurumlarda müşteri ile birebir iletişimde olan, işitme engelli yakınları olan, kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkes de işaret dili sertifika programına katılabilir.

Program İçeriği

Program uygulanırken; anlatım, soru cevap, gösteri, gösterip yaptırma gibi yöntem ve teknikler kullanılmaktadır. İşaret dili genel özellikleri, ilk iletişim , işaret ve beden dili ilişkisi, iletişim ve günlük konuşma dili, Türk İşaret Dili’nin özelliklerine göre cümleler, duygu ve düşüncelerin ifadesi gibi başlıklar genel içerik içindedir.

Amaçlar

Öncelikle kişinin kendini geliştirmesi ve işitme engelli bireyler ile daha sağlıklı iletişim kurabilmesi amacıyla eğitimlere katılmak isteyen herkese temel işaret dili eğitimi verilmektedir. Eğitimler sırasında işitme engelli bireyler ile daha sağlıklı iletişim kurulabileceğini engellerin aslında çok kolay aşılabileceğinin farkına varmış olacağız.


Resimler

Temel İşaret Dili Sertifika Programı

Üye yorumları

Bu firma/kurs için kimse yorum yapmamış.
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun