Dramatik Yazarlık Eğitimi Popüler

 
0.0 (0)
2026   0   1   0   0   0
Yorum Yap

Kurs Bilgileri ve Ücret

Yaş Grubu
Tüm Yaş Grupları
Seviye
Tüm Seviyeler
Kontenjan
bilgi girilmemiş
Kurs Ücreti
ücret için arayınız.
Sertifika
Var
Sertifikanın Tanımı
Programı 9 ay (3 x 3 ay) takip edenler TESTEV sertifikası almaya hak kazanır.
Kurs Süresi
3 Ay
Kurs Günleri
  • Çarşamba
  • Cuma
  • Pazar
Çarşamba
  • 19:00
  • 22:00
Cuma
  • 19:00
  • 21:00
Pazar
  • 19:00
  • 23:00
Ek Bilgiler
Dramatik Yazarlık’a Hazırlık 3 saat
Tiyatro Felsefesi 2 saat
Film Okuma 3 saat
Toplam (haftada): 8 saat, Ayda : 32 saat, Paket : 96 saat

Kursun Verildiği Yer

Şehir
İlçe

TESTEVin film okuma, oyun yazma veya senaryo yazarlığı gibi başlıklarda verdiği eğitim kurslarıdır.

Oynamak, konuşmak kadar önemli bir anlatım aracı da yazma eylemidir. Her gün, her dakika yakın ve uzak çevremizde olanlar duygu ve düşüncelerimizde de pek çok değişime neden olmakta, aklımızla ve duygularımızla bizi her an bir yerden bir yere taşımaktadır. Bu olanlardan hepimiz bir biçimde etkilenmekteyiz. En sıradan dediğimiz olaylardan ve durumlardan dahi. Bütün bu sıradanlığı her birimiz kendi içimizde ya sıradanlaştırmakta ya da büyütmekteyiz.

Yazar ise bu sıradanlığın içinden seçerek, seçtiğini kendi içinde büyüterek fark edilir hale getiren kişi, oyun ya da senaryo yazarı ise seçtiğini dramatik olanla buluşturarak yazan ve seyredilebilir hale getiren kişidir.

Elbette her birimiz hayatın her hangi bir zaman diliminde düşündüklerimizi ve duyumsadıklarımızı mutlaka kağıda geçirmiş, çoğu zaman da bir başkasıyla paylaşmışızdır. Peki bunu neden yaparız? Hiç düşündünüz mü? Neden yazarız? Ya da ne de yazmadan edemeyiz? Yanıtı çok basittir aslında. Çünkü bir derdimiz, bir sorunumuz vardır ve onu kalemden-kağıttan güç alarak ifade ederiz. Dramatik Yazarlık programımızda başlangıç noktamız ve programımızı biçimlendiren temel soru budur: Neden yazarız?
Yazdığımız metni oluşturan bu temel sorunun yanıtıdır. Bu süreci dramatik olanla buluşturduğumuzda da bu metnimiz oyun ya da senaryoya dönüşmüş demektir. Dramatik Yazarlık programımız bu çerçevede yazma eyleminin temelini oluşturan teknik bilgilerle donatılmış, yol gösterici ve yönlendirici bir nitelikte tasarlanmıştır.


Resimler

Dramatik Yazarlık Eğitimi

Üye yorumları

Bu firma/kurs için kimse yorum yapmamış.
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun