Tiyatro Bölümü ( Lise ) Popüler

 
0.0 (0)
2266   0   1   0   0   0
Yorum Yap

Kurs Bilgileri ve Ücret

Yaş Grubu
  • Genç
  • Çocuk
Seviye
Tüm Seviyeler
Kontenjan
24
Kurs Ücreti
girilmemiş. sorunuz
Sertifika
Var
Sertifikanın Tanımı
Diploma
Kurs Süresi
4 Yıl

Kursun Verildiği Yer

Şehir
İlçe

Türkiye'nin ilk 4 bölümlü sanat lisesi olan Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nin Tiyatro Bölümü hakkında bilgi ve açıklamalar içerir.

TİYATRO BÖLÜMÜ HAKKINDA


TİYATRO EĞİTİM PROGRAMINDA ; Lise'deki kültür derslerine ilave olarak, Oyunculuk, Toplu Oyunculuk, Hareket, Ses - Nefes ve Konuşma, Dans, Eskrim, Pandomim, Tiyatro Kuramları, Dramaturji gibi dersler verilir.

Dersler profesyonel atölye ortamında yapılır.Tiyatro ve oyunculuk sanatı yolu ile öğrenciye kendini ifade edebilme becerisi kazandırılır. Grup çalışması yöntemiyle öğrencilerin kişisel yaratıcılıkları geliştirilir. Okul içi önemli günlerde oyunlar ve skeçler hazırlanır. Okul dışı ve okul içinde, sanatçı pedagoglarla yapılan workshop'lara katılım sağlanır.

Konusunda uzman sanatçılarla söyleşiler, konferanslar ve seminerler yapılır. Seçilmiş oyunlara gidilir ve öğrenci yönlendirilir. Yurt içi ve yurt dışı okullar arası yarışmalara katılım için şartlar oluşturulur.

Bu bölümü okuyan öğrencilerin üniversite seçenekleri arasında; Dramaturji, Konservatuarların Oyunculuk Bölümleri ve Sahne Sanatları gibi eğitim hayatlarını akademik düzeye taşıyacak bir çok alternatif bulunmaktadır.

**Bu bölüme yetenek sınavı ile öğrenci alımı yapılmaktadır. Yetenek sınavı mülakat ve fiziksel olarak uygunluk şeklinde yapılmaktadır.


PERA TİYATRO BÖLÜMÜNE KAYIT BİLGİLERİ VE BAŞVURU KOŞULLARI İÇİN TIKLAYINIZ.


 


Resimler

Tiyatro Bölümü ( Lise )

Üye yorumları

Bu firma/kurs için kimse yorum yapmamış.
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun