Çocuk ve Genç Yaratıcı Drama Kursu

Çocuk ve Genç Yaratıcı Drama Kursu Popüler

 
0.0 (0)
2351   0   1   0   0   0
Yorum Yap

Kurs Bilgileri ve Ücret

Başlangıç Dönemi
Ekim 01
Bitiş Dönemi
Haziran 30
Yaş Grubu
  • Çocuk
  • 12
  • 10
  • 9
  • 7
  • 6
  • 5
Seviye
Tüm Seviyeler
Kurs Ücreti
belirtilmemiş
Kurs Süresi
9 Ay
Kurs Günleri
  • Cumartesi
  • Pazar

Kursun Verildiği Yer

Şehir
İlçe

Ekol Dramanın çocuk ve gençler için 5-6 / 7-9 / 10-12 yaş aralığına sunduğu kurslardır.

Ekol Drama Sanat Evi 1999 yılında, öncelikli kuruluş amacını, Türkiye için çok yeni bir kavram olan “Yaratıcı Drama Eğitimi” nin yaş gruplarına göre müfredatını oluşturmak, çocuk ve gençlere bu alanda eğitim vermek üzere belirlemiştir.

Yaratıcı drama eğitimi yaygın olarak sanıldığı üzere bir tiyatrocu yetiştirme eğitimi olmayıp tüm sanat dallarını özellikle de tiyatroyu eğitim sürecinde kullanan “kişisel gelişim” eğitimi olup çocuk ve gencin;
 

- Doğduklarından bu yana sahip oldukları ama otoriter eğitim sistemi ve yaşam koşulları nedeniyle gittikçe körelen yaratıcılıklarını geliştirmek için önemli bir araçtır.

- Yaratıcı dramanın ne olduğu ve ne olması gerektiği üzerine değişik fikirler bulunmaktadır. Aslında yaratıcı drama amaç olarak bu olaya katılanların kendi deneyimlerini içeren yaratıların ortaya çıkarılmasını öngören bir drama biçimidir.

- Yaratıcı drama’da esas olarak olayın yaratılış süreci üzerinde durulur. Yaratıcı drama çalışmalarında “yanlış” yoktur. Hayvanlar konuşabilir; çocuklar uzayda dolaşabilir, gökyüzü yeşilken, çimler mavi olabilir.

- Yaratıcı drama çocuğun kişiliği için bir gelişme ve pekiştirme aracıdır.

- Yaratıcı drama, güzellikleri ve çirkinlikleri karmaşık bir bilmece halinde sunan yaşama, çocuğun hazırlıklı olmasını sağlar.

- Yaratıcı drama yoluyla çocuk, duygularının daha çok farkında olduğu gibi duygularının ifadesinde, denetiminde ve yaratıcılık konusunda çok önemli yetiler kazanır.

- Kendisinin anlaşıldığını ve kabullenildiğini hisseden çocukta, kendine güven duygusu daha güçlü olarak pekişir. İşte bu güven, onun ilerideki hayatının başarı garantisi olacaktır.

- Yaratıcı drama, çocuğun problem çözme yeteneğini geliştirir; hayalden gerçeğe, gerçekten hayale sağlıklı geçişi anında yaparak, kişisel gelişimine düşünsel ve estetik değerler katar. Çocuğa, mutlu ve insiyatif sahibi bir birey olma yolunu açar.

- Yaratıcı drama ile çocuk, insan ilişkilerini yönlendirebilecek temel yetileri kazanarak; evrensel değerlerle ve bilinçaltı ile gereğince tanışmış olur.

- “Hayat Ezberlenmez, hayat yaşanır. Yaratıcı drama, çocuklarımızı yaşayarak hayata hazırlar.”


Resimler

Çocuk ve Genç Yaratıcı Drama Kursu

Üye yorumları

Bu firma/kurs için kimse yorum yapmamış.
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun