Türkçe Çocuk Yaratıcı Drama Popüler

 
0.0 (0)
2134   0   1   0   0   0
Yorum Yap

Kurs Bilgileri ve Ücret

Yaş Grubu
  • 12
  • 4
Seviye
Tüm Seviyeler
Kontenjan
bilgi girilmemiş
Kurs Ücreti
belirtilmemiş
Ek Bilgiler
Ders saatleri için arayınız.
Eğitmenler
Sanat Yönetmeni Ayla Algan

Kursun Verildiği Yer

Şehir

İDSA Türkçe çocuk ve genç yaratıcı drama eğitimleri, 4 yaştan itibaren başlamakta, her çocuğumuz kendi yaş grubunda eğitim almaktadır.

Yaratıcı Drama, bireyin kişiliğinde zaten var olan, ve ancak uygun programlarla ortaya çıkarılabilen yaratıcılığı geliştirmek, yaşama ve ilişkilere bilinçli ve sistemli bir biçimde yansıtabilmek için kullanılan en önemli araçlardan biridir. Çocuğun etrafında olup bitenin farkına varabilmesi, ayrıntıları görebilmesi, farklı bir bakış açısıyla değerlendirme yapabilmesi ,duyarlı olması bizlerin drama çalışmasında hedeflediği şeyler arasındadır.

Yaratıcı Drama,interaktif bir eğitim metodu olup  yaparak,yaşayarak öğrenme yöntemidir.

Çocukta var olan potansiyeli harekete geçirerek, yaratma cesareti sağlar. Yaratıcı Drama çocuklarımızın yaratıcılık ve estetik algısını, moral değerlerini, sanat anlayışını ve hayal gücünü geliştirir. Klasik öğrenim sistemlerinin aksine,eleştirel düşünme,olayları değerlendirme, grupla karar verme ve yeni çözümler üretme yeteneğini en üst seviyeye çıkartır. Bunun neticesi olarak, sosyal gelişim ve birlikte çalışma, iletişim, problem çözme, dil, dinleme, empati becerileri de gelişmiş olur.


Resimler

Türkçe Çocuk Yaratıcı Drama

Üye yorumları

Bu firma/kurs için kimse yorum yapmamış.
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun