İstanbul Drama Sanat Akademisi

İstanbul Drama Sanat Akademisi Popüler

 
0.0 (0)
6008   5   2   0   0   0
Yorum Yap

Ulaşım Bilgileri

Ülke
Türkiye
Şehir
Adres
İstasyon Caddesi No:16 B Blok Yeşilyurt, İstanbul
Telefon
0212 662 02 36
Cep Telefonu
0530 385 36 10
E-mail
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Şubeler ve Bilgileri
Suadiye Adres:
Ayşe Çavuş Cad. Huri Apt. No: 7 B Girişi Suadiye, Kadıköy, İstanbul

(0216) 548 28 07 - ( 0549 ) 490 20 90

Sanat Yönetmenliğini Ayla Algan'ın yaptığı İstanbul Drama Sanat Akademisi, hayatlarını ve umutlarını yeni seviyelere taşımak isteyen öğrencilerine yüksek kalitede, profesyonel ve mükemmel bir liberal eğitim sağlamayı amaçlamaktadır.

İstanbul Drama Sanat Akademisi, sekiz yıldır adından üstün başarıları ile söz ettiren NETBİL EĞİTİM DANIŞMANLIK çatısı altında kurulmuş, Türkiye'de konusunda uzman akademisyenler, eğitmenler, ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış sanatçılarla eğitim veren bir sanat okuludur.

"Drama Araştırma Geliştirme Laboratuvarı"i bünyesinde yaptığı uygulamalı drama ve eğitimde drama çalışmalar ile bireysel ve kurumsal eğitimlere olan yaklaşımda, radikal değişikliklere imza atmaktadır. Görsel sanatlar, fonetik sanatlar, ritmik sanatlar ve sahne sanatları üzerine verilen eğitimlerin tamamı, yaşayarak öğrenme metodu üzerine kurulu uygulamalı bir eğitim sistemi ile verilmektedir.

Bilimsel başarının disiplinlerarası bir yaklaşımla verilen eğitimler ile sağlanabileceğini kabul ederek eğitimlerini yapılandıran İstanbul Drama Sanat Akademisi, kurumların kimliklerine özel hazırladığı eğitimler ve sosyal sorumluluk projelerinde de bu yaklaşımı benimsemektedir.

Kurucu
Dr. BİLGE NUR KATİPOĞU

1980 yılında Saint Benoit Fransız Lisesi’ni bitirip İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde lisans derecesini aldı. Para-Banka Kürsüsünde Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamladı.

1987 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi olarak başladığı akademik yaşamda yoğun olarak Üniversite-Sektör işbirliğini oluşturdu.  Gayrimenkul Değerlemesi konusunda ABD Appraisal Institute’den aldığı akreditasyon ile kurum ve kuruluşlara sertifika eğitimleri verdi.  İstanbul Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsü, Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcılığı, Gayrimenkul Pazarlama ve Dış Ticaret Program Başkanlığı görevlerinde bulundu. 20 yıllık bir süreçten sonra İstanbul Üniversitesinden emekli oldu ve Okan Üniversitesinde Meslek Yüksek Okulu’nun kuruluşunda yer aldı. Halen Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sürekli Eğitim Merkezi yönetiminde yer almaktadır.

2006 yılında kurduğu Netbil Eğitim Danışmanlık şirketi bünyesinde özellikle çocuklara yönelik eğitimlerdeki tecrübesine ilaveten yetişkinlere verdiği eğitimlerde de teorik eğitimlerin yaşama dönüştürülmesinde yaşanan sorunları inceledi. Bu gözlemlerine dayanarak eğitimde Dramanın kullanılmasına yönelik çalışmaların başlatılması amacı ile İstanbul Drama Sanat Akademisini kurdu.  Bireylerin her yaşta Drama eğitimi yolu ile kendilerini tanımalarının mesleki ve sosyal yaşamda daha mutlu ve başarılı olmasına imkân verdiği inancını benimsemiştir.

Harita

Başlangıç Varış Yer Değiştir

Resimler

İstanbul Drama Sanat Akademisi

Videolar

Cengiz Koroglu & İDSA Öğrencileri 2015
Cengiz Koroglu & İDSA Öğrencileri 2014 - Prova ve Ayla Algan Açılış Konuşması
İstanbul Drama Sanat Akademisi - Çocuklarla Oyunculuk Atölyesi
Istanbul Drama Sanat Akademisi-Bank
İstanbul Drama Sanat Akademisi Tanıtım Videosu

Üye yorumları

Bu firma/kurs için kimse yorum yapmamış.
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun