Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM)

Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM) Popüler

 
5.0 (1)
11334   4   2   0   0   1
Yorum Yap

Ulaşım Bilgileri

Ülke
Türkiye
Şehir
İlçe
Adres
Ziverbey Durağı No:48 Kadıköy / İstanbul
Telefon
0216 348 80 72-73
E-mail
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Şubeler ve Bilgileri
MSM Şubeleri Ankara, İstanbul içerisinde bulunmaktadır ve bu şubeler sitemize ayrıca eklenmiştir. MSM Tiyatro bilgileri aşağıdadır.

Tiyatro Telefon Numaraları
0216 449 59 52 VE 0216 449 59 53

MSM, İstanbul Ziverbey'de konumlanmış aynı zamanda ankara ve istanbul içi şubeleri bulunan müzik, dans, tiyatro, oyunculuk, seslendirme gibi eğitimlerin verildiği ilk sanat merkezidir.

Okul, Ziverbey de ki köşkün restore ettirilip, 1991 yılında eğitime girmesiyle açıldı. Okulun sahibi ve kurucusu Müjdat Gezen M.S.M 1993 yılında vakıf oldu. 1995 yılında ilk mezunlar için Cemal Reşit Rey konser salonunda tören düzenlendi. Eğitim Dönemi: Okul her yıl 29 Ekim'de açılır. Final sınavlarıyla birlikte Nisan sonunda kapanır. Eğitim Süresi 4 yıldır.


Tiyatro, Müzik ve Klasik Gitar bölümlerinde 3 yıl süresince,Yazarlık bölümünde 2 yıl ücretsiz olarak eğitim vermektedir. MSM kurslardan elde edilen gelirlerle etkinliklerini sürdürmektedir. Yetişkinler için Akşam Okulları, Actor Studio, Şan-Vocal, Diksiyon, Dublaj, Çocuklar için, hafta sonu kış ve yaz okulları mevcuttur.


MSM Sınavları ve başvuru koşulları için Verilen Kurslar kısmından ilgili bölüme tıklayarak gerekli bilgilere erişebilirsiniz.


Kayıtlar 1 Eylül ile 30 Eylül arasında olmaktadır.


Giriş Sınavları: Giriş sınavları her yıl Ekim ayı başında okulun duyurduğu tarihlerde yapılır. Sınav en az üç aşamalıdır. İlk aşama için bir komedi , bir dram parçası, bir de şiir hazırlanması istenir. Hazırlanan parçalar adayların tercihine bırakılmıştır. İkinci aşama, ilk sınavı kazanan adaylarla, sınav komisyonunun talebine göre gerçekleşir. Ritm ve müzik konusunda da öğrencilerin yetenekleri sınanır. Üçüncü aşama genel kültür sınavıdır. Sınavla ilgili ayrıntılı bilgi okuldan telefonla ya da şahsen öğrenilebilir. YÖK'e bağlı olmayan M.S.M'ye başvurularda Ö.S.S sınavına girme koşulu aranmaz.


Harç-Ücret: M.S.M parasız bir okuldur. Ön kayıt dahil, 4 yıllık eğitim süresi boyunca öğrencilerden hiç bir koşulda para talep edilmez.


MSM sevenleri ve takipçileri için Kursiyerdeki Müjdat Gezen Sanat Merkezi Grubu için tıklayınız.

Harita

Başlangıç Varış Yer Değiştir

Resimler

mujdat gezen sanat merkezi
mujdat gezen tiyatrosu

Videolar

MSM 25. Yıl Balosundan Görüntüler
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Cihangir Tanıtım
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Dublaj Okulu
Müjdat Gezen Sanat Merkezi İsmail'in Rüyası

Üye yorumları

1 yorum

Genel Oy 
 
5.0
Eğitim Seviyesi 
 
5.0  (1)
Ücret 
 
5.0  (1)
Konum 
 
5.0  (1)
Zaten üye misiniz? veya Yeni üye olun
Genel Oy 
 
5.0
Eğitim Seviyesi 
 
5.0
Ücret 
 
5.0
Konum 
 
5.0

Önceki Yapılmış yorumlar :

Sitemizdeki önceki bölümde msm hakkında üyelerimizin yaptığı yorumlar :

Betül Bahar AKTÜRK

Merhaba ben Betül Bahar Aktürk Mimar sinan emlak konut liseden mezun oldum 2010 da Bariş manca da tiyatro kursuna gidiyorum bizim Müjdet Gezen ünv girebilmek için nasıl bir sınav girmemiz gerekiyor mu ? varsa nasıl bir sınavdır beni adınlatısanız sevinirim...

Hazal

ben oyunculukta iyiyim ve 2000 liyim ve orda sizle çalışmaktan onur duyarım Müjdat beyin ellerinden öperim

buhar

herhangi bir yüksek öğrenim kurumuna kayıtlı olmama durumu neden var ?

hüseyin

İlk Öncelikle Kolay Gelsin Benim Sadece 1 Sorum Olucaktı Ortaöğretim Mezunuyum Ve Açıköğretimden Eğitimime Devam Ediyorum Bu Sıkıntı Olurmu..?

cansu

bir şey sorucam benim yaş 21 ve şunu diyecektim benim okulum bitecek bu güzde 3 dersim kaldı ve hayallerimi gerçekeştirmel istiyorum ama herhangi br yüksek öğretime bağlı olmamak demişsiniz ya bir yardmcı olun sınırda 22 diosunuz ben sade tiyatro yapmak istiyorum sadece yazmak ve oynamak hayal :(

mehmet sever

Merhaba iyi akşamlar ben Mehmet Sever 25 yaşındayım 1.69 boyunda 57 kilo esmer tenli Kendine güvenen öz güveni olan bitiyim askerlik Sorunum yok Burdur ve Ankara tamamladım. Tiyatro ile 2009 da tanıştım uygulamalı ders aldım 5 ay süre sonra Drama eğitimi aldım Diksiyonu Düzgün biriyim bir çok dizide yardımcı oyuncu Olarak oynadım Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Okumak istiyorum tiyatroyu seviyorum kabul edilirsem kesintisiz geleceğim bu sanat dalında profesyonel olmak ve çalışmak amacım Yalnız ben orta okul mezunuyum bana yardımcı Olursanız minnettar olurum Müjdat Gezen beyi Beyeniyorum takdir ediyorum kendisinden ders Almak benim onur başarı mutluluk olur. Bu konuda Yardımcı olursanız iyi olur sevinirim saygılar....

bedirhan yüce

öncelikle iyi günler ben 16 yaşında bir lise öğrencisiyim ve manisa'da oturuyorum müjdat gezen sanat merkezinde okumak istiyorum fakat seneye kayıt olmam için istanbul'da ikametgah olması gerekiyormuş teyzemler oturuyor istanbulda bu problem değil ikametgahı hallederiz ama kefil olacak kişinin aileden biri olması gerekiyormuş aileden olan kişinin ikametgahı istanbul'da olmak zorunda mı ?

nergiz

Ben 17 yaşındayım fakat lise mezunu değilim Türk sanat müziği eğitimi almak istiyorum. Şuan için katılma şansım var mı?

merve

bende aynı derdin ortağıyım ama gene şanslısın benim önümde iki sene daha var

kenan

Selam ben bir soru sormak istiyorum ben hem universte hem burayi okuya bilirmiyim?

şevval

ben 8. sınıf öğrencisiyim ve güzel sanatlar lisesi istiyorum 14 yaşındakilere ders ayrı bir ders veriyor musunuz ???

Bu yorumu yararlı buldunuz mu?